Gjysma e Tiranës pa drita, OSHEE: Ja kush na e bëri…

Reshjet e dendura të shiut që kanë nisur prej mëngjesit të sotëm kanë sjellë probleme për pothuajse gjysmën e Tiranës me energji elektrike.

OSHEE njoftoi se si rezultat i reshjeve të dendura të ditës së sotme, nënstacioni i Kasharit është përmbytur, dhe për të shmangur shkatërrimin e gjithë nënstacionit, OSHEE vendosi t’a stakojë atë.

Zonat e mbetura pa energji aktualisht si rezultat i këtij stakimi janë:

Autostrada Tirane-Vorë, Vorë-Fushë Krujë, Bashkia Vorë, Pompat e Ujësjellësit në Laknas, Ujësjellësi Bërxullë, pallatet në fushën Misto Mame, Yzberisht, Pallatet Giron, Unaza Re, Bashkia Kamëz, zona e Bregut të lumit dhe Valiasi i Ri.

NJOFTIMI I OSHEE:

Si rezultat i reshjeve të dendura që kanë përfshirë vendin gjatë pasdites së sotme, në N/Stacionin Kashar janë konstatuar prurje të mëdha uji, duke sjellë përmbytjen qe ka sjellë dhe rrezik përmbytje të N/Stacionit.

Për këtë shkak si mase sigurie kompania e OSHEE mori masën e stakimit të detyrueshëm në regjim avarie të të gjithë n/stacionit.

Zonat e mbetura pa energji aktualisht si rezultat i këtij stakimi janë: Autostrada Tirane-Vorë, Vorë-Fushë Krujë, Bashkia Vorë, Pompat e Ujësjellësit në Laknas, Ujësjellësi Bërxullë, pallatet në fushën Misto Mame, Yzberisht, Pallatet Giron, Unaza Re, Bashkia Kamëz, zona e Bregut të lumit dhe Valiasi i Ri.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi, 3 shkurt 2017

Dashi 21/3 - 20/4 Keni zgjedhur rrugën më të vështirë për ti...
Read More