Gomonia me 15 milionë euro drogë, në pranga dy shqiptarë

Një gomone 10 metra e gjatë, e cila kishte 64 kontenierë me marijuanë që kapnin vlerën 15 milionë euro është bllokuar në Bari.

Mediat italiane raportojnë se gomonia me dy motorë u bllokua nga ushtarët në bordin e një avioni “Air Force One” në hapësirën ajrore të Barit.

Ndërkaq, në pranga kanë përfunduar dy shqiptarë të moshës, 31 dhe 26 vjeç, që akuzohen për “trafik ndërkombëtar të lëndë narkotike”.

Operacioni u bë i mundur pas një bashkëpunimi të gjatë mes autoriteteve shqiptare në Durrës dhe Guardia Di Finanza-s.

Shkruar Nga
More from Revista User

BE-ja zgjat sanksionet kundër Rusisë

Liderët evropianë vendosën sot të zgjasin sanksionet ekonomike kundër Rusisë për gjashtë...
Read More