Grabitet me dhunë qytetari në mes të Vlorës, ja çfarë thotë policia

maska-grabitje

Një grabitje ka ndodhur në mes të qytetit të Vlorës. Ngjarja është bërë publike nga policia sipas të cilëve grabitja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme.

Dje pranë ambienteve të policisë është paraqitur 63-vjeçari me inicialet A. S., banues në Vlorë.

Ky i fundit ka deklaruar se rreth orës 19:10 (dje), në lagjen “10 Korriku” duke ecur në rrugën kryesore, i kanë dalë para 3 persona të cilët nën ushtrimin e forcës i kanë marrë 25.000 lekë të rinj, 300 euro, 3 aparatë celular dhe më pas janë larguar me shpejtësi me ndihmën e një automjeti të llojit Benz.

Nga veprimet e shpejta hetimore, policia ka bërë të mundur identifikimin e njërit prej bashkëpunëtorëve shtetasin G. Gj. (Për arsye hetimore nuk mund të bëjmë publike gjeneralitetet e plota).

Po punohet për zbulimin dhe kapjen e autorëve të përfshirë në këtë ngjarje.

Shkruar Nga
More from Revista User

Biznesmenët amerikanë kundër dëbimit të emigrantëve të rinj

Më shumë se 100 biznesmenë kryesorë në SHBA, përfshirë edhe rrjetet kryesore...
Read More