Grabitje në dyqanin e Apple në Kaliforni

upperwestside2

Policia e Kalifornisë tha dje se rreth 20 persona u përfshinë në vjedhjen me thyerje të të dyqani celularësh Apple në Palo Alto, Kalifornia, duke e bërë këtë herën e gjashtë që grabitet brenda gjashtë muajve.

Deshmitarët thonin se një turmë prej 20 vetësh ishte sulur brenda dyqanit pasi një mjet fuoristradë theu vetratën e tij rreth orës 4.30 të mëngjesit.

“Dëshmitarët raportonin të kishin parë rreth 20 njerëz që vrapoin nga skena e krimit. Ata kishin hyrë në dyqan dhe vraponin për rreth 2 minuta rrotull duke marrë celularë dhe laptopë, e më pas dilnin duke u shpërndarë në të gjitha drejtimet”, raportonte policia.

Rreth një orë pas grabitjes policia kishte bërë katër arrestime

Shkruar Nga
More from Revista User

Tentoi të grabiste argjendarinë në 2012, arrestohet 31 vjeçari

Policia e Durrësit ka arrestuar një 29-vjeçar të shpallur në kërkim, pasi...
Read More