Gratë shtatzëna që hanë ushqime të shpejta, kanë lindje të parakohshmeNënat që gjatë shtatzanisë së tyre ushqehen me ushqime të shpejta të cilat përfshijnë gjërat e skuqura, të thata, apo edhe ëmbëlsira të tejmbushura janë të rrezikuara të kenë një shtatzani të parakohshme, shkruan Health.com

Sipas disa kërkimeve shkencore dhe praktike është konfirmuar se 50 përqind e grave që kanë një dietë të varfër në kohën kur ato janë shtatzënë lindin me vështirësi duke pasur dhe probleme shëndesore, që I çon në një lindje të përshpejtuar.

Kërkuesit kanë investiguar mbi 300 femra australiane mbi ushqimin e tyre dhe se çfarë hanë përpara lindjes dhe kanë arritur në këto përfundime.

Si dhe shumica e femrave që janë shtatzëna nuk marrin rekomandime në dietologë duke shkaktuar në këtë mënyrë edhe dëme për të cilat nuk janë te vetdijshme.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Netanyahu: Duam paqe, por do të vazhdojmë të mbrohemi nga Irani

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu ka thënë sot se Izraeli kërkon paqen, por...
Read More