Greqia thirrje Shqipërisë: Na mbytët me drogë, merrni masa

Sasitë e mëdha të drogës shqiptare që po përmbysin Greqinë, kanë alarmuar institucionet më të larta të këtij vendi. Shteti grek i kërkon zyrtarisht bashkëpunim shtetit shqiptar, në luftën kundër trafikimit të lëndëve narkotike të cilat vërshojnë drejt vendit të tyre.

Mediat greke raportojnë se këtë kërkesë e ka bërë ministri i Mbrojtjes së Qytetarit, Nikos Toskas, në takimin me ambasadoren e Shqipërisë në Athinë, Adriana Hobdari.

Në kërkesë vecohet se se i nevojshëm është një bashkëpunim i ngushtë i organeve greke me ato shqiptare, për të frenuar trafikimin e drogës nga Shqipëria në Greqi.

Ministri Toskas ka kërkuar që të intensifikohen kontrollet e autoriteteve shqiptare, në pikat doganore dhe jo vetëm, për të përballuar në mënyrë sa më efektive këtë problem teje serioz.

Shkruar Nga
More from Revista User

Besimtarët bektashinj kremtojnë ditën e Sulltan Novruzit, ja çfarë personifikon kjo festë

Mëngjesi i sotëm solli një atmosferë ndryshe në rrugët e kryeqytetit. Urimi,...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.