Greva e pedagogëve, Lindita Nikolla refuzon t’i përgjigjetMinistrja e Arsimit, Lindita Nikolla mungoi në Komisionin e Arsimit në Kryesinë e Kuvendit, aty ku u thirr për të dhënë shpjegime se përse nuk janë bërë gati aktet nënligjore, që shkaktuan vonesat e rrogave të pedagogëve.

Në seancën dëgjimore, Nikolla dërgoi zv.ministrin e Arsimit duke thënë se kishte planifikuar një takim me homologun e saj të Kosovës.

Opozita u shpreh se Nikolla tallet në këtë formë me deputetët. Me refuzimin për t’u paraqitur në komision, Ministrja refuzoi t’i japë një përgjigje 123 pedagogëve që i kanë dërguar disa kërkesa dhe që paralajmërojnë një grevë të përgjithshme, nëse këto nuk plotësohen.

Pedagogët kanë firmosur një peticion me disa kërkesa për ministren e Arsimit, Lindita Nikolla. Në rast se kërkesat nuk do të plotësohen, 123 pedagogë paralajmërojnë të hyjnë në grevë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Ekstremistë të ‘Agimit të Artë’ në Kretë bllokojnë kursin e gjuhës shqipe

Ekstremistë të Agimit të Artë në Greqi kanë bllokuar sot një prej...
Read More