Hajdarmataj: Mbledhje me dyer të mbyllura, dalin sekretet

Ka nisur seanca e Komisionit të Mandateve për kërkesën e Prokurorisë për arrestimin e deputetit Saimir Tahiri pas akuzave si i përfshirë në trafik droge.

Para nisjes së mbledhjes, kryeministri Edi Rama ka mbledhur anëtarët e Komisioni të Mandateve dhe Imunitetit për qëndrimin që do të mbajnë në lidhje me mandatin e deputetit Saimir Tahiri.

Deputeti i PS, Saimir Tahiri mbërriti në ambientet e kryesisë, i pritur me brohoritje nga mbështetës.

Në nisje të mbledhjes, Saimir Tahiri deklaroi se përfaqësohet nga avokati Artan Hajdari.

Ndërkohë Prokuroria kërkon që seanca të zhvillohet me dyer të mbyllura.

“Ne tashmë kemi paraqitur një kërkesë në lidhje me arrestimin e deputetit Saimir Tahiri. Duke iu referuar edhe dispozitave kushtetuese, duke qenë që ne disponojmë dokumentacion që përbën edhe sekret, i kërkojmë komisionit që kjo seancë të bëhet me dyer të mbyllura,” tha prokurori Besim Hajdarmataj.

VIJON

Shkruar Nga
More from Redaksia

Parajsat fiskale, kush janë emrat VIP…nga Mbretëresha e Anglisë e deri tek Madona

“Paradise Paper” që ekspozuan sot skemat e evazionit fiskal të elitës globale...
Read More