Halle Berry, 51-vjeçarja që i befasoi të gjithë në “Oscars”

 

Halle Barry i ka befasuar të gjithë me pamjen e saj në mbrëmjen e çmimeve ‘Oscar 2018’.

Aktorja e njohur është shfaqur me një fustan shumë të shkurtër, që i nxirrte në pah dekoltenë, këmbët e tonifikuara, si dhe një pjesë të shpinës zbuluar.

51-vjeçarja mori të gjithë vëmendjen e fotografëve në tapetin e kuq.

Në postimet e saj në instagram ajo shpjegon si e ka ruajtur këtë formë të mrekullueshme fizike.

Kjo është një nga pozicionet e mia të preferuara #yoga, qëndrimi i shpatullave, që shtrihet shpinë dhe këmbët e mia më të ulta. Ndihem 2 inç shtatlartë pas kësaj shtrirjeje!

Disa njerëz përdorin yoga për të menaxhuar stresin, për të rritur qarkullimin, për ilaçe, shërim, gjumë më të mirë dhe lëvizshmëri.

#FitnessFriday është dedikuar për rëndësinë e shtrirjes!

Pasi të punoj, është e rëndësishme që unë të stërvitem, të zgjas dhe të zgjas muskujt. Fitness nuk është vetëm për drejtimin, heqjen dhe goditjen. Për mua, duke qenë atletike, më aftëson dhe më mban në super formë, më ndihmon edhe për të qenë e lehtë në lëvizje dhe me frymëmarrje të lehtësuar.

Përfshirja që shtrihet në programin tim të fitnesit ndihmon që muskujt e mi të qëndrojnë të gjatë, të ashpër, të përmirësojë lëvizshmërinë dhe gamën e levizjes dhe, më e rëndësishmja, më ndihmon të shmang dëmtimet.

Dhe sa efekt kanë bërë këto ushtrime tek Halle Barry!

Shkruar Nga
More from Redaksia

Ukraina pagoi 400 000 $ avokatin e Trumpit për një foto

  Avokati personal i Donald Trump, Michael Cohen është paguar në mënyrë...
Read More