Hapat si të trashni buzët vetëm me makeup

Grimi është art më vete dhe jo të gjithë i dinë të fshehtat e këtij profesioni.

1-1

Picture 1 of 5

Çdo fytyrë ka karakterisitikat e veta dhe makeup-i duhet përshtatur me këtë të fundit. Mund të dëshironi të imitoni një look por nëse nuancat e ngjyrat nuk ju shkojnë, asnjëherë nuk do të arrini atë që dëshironi!

Gabimet më të shpeshta ndodhin me zonën e syve dhe buzëve pasi femrat duan të arrijnë tipare që nuk i kanë! Nuk thotë njeri që kjo është e pamundur, por duhet të dini mënyrën e duhur si të zmadhoni sytë apo rrisni volumin e buzëve.

5 hapat e mësipërm do ju tregojnë si të keni buzë të plota pa iu nënshtruar ndërhurjeve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi ditor, e enjte 16 nëntor 2017

Dashi Dita e sotme do jete shume e paqëndrueshme për ata qe...
Read More