Helmoi vjehrrën: Mbetet në burg Marjana Cmeta, lirohet hoxha dhe vjehrri

Gjykata e Apelit la në burg nusen 21-vjeçare, Marjana Cmeta, e cila një vit më parë helmoi vjehrrën e saj në zonën e Kamzës.

Ndërkohë gjykata ka vendosur “detyrim paraqitje” për vjehrrin e nuses 21-vjeçares, Agim Lami, i cili kishte dijeni për vrasjen e gruas së tij por nuk kishte denoncuar.

“Detyrim paraqitje” u vendos  edhe për hoxhën Hysen Shehu, tek i cili 21-vjeçarja rrëfeu mënyrën sesi e kishte helmuar vjehrrën Lirije Lami 48-vjeçe, më 30 prill 2017.

Ngjarja ndodhi më 30 prill 2017, ku u raportua e vrarë Lirije Lami.

Pas hetimeve gati 1-vjeçare të policisë rezultoi se autore e dyshuar e vrasjes së saj ishte nusja, në atë kohë bashkëshortja e djalit të viktimës, e cila u arrestua më 13 mars të këtij viti.

Sipas njoftimit zyrtar të policisë më 13 mars, Agim Lami (bashkëshorti i viktimës), Arben Saliu (kushëriri i Agimit ) dhe Hysen Shehu, hoxha që ka xhiruar rrëfimin e Cmetës, kanë qenë në dijeni të ngjarjes se ndodhur dhe autorësisë së saj, dhe nuk kanë kallëzuar pranë organeve kompetente duke fshehur ngjarjen.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Nobelistja gjermane ‘trondit’ serbët, mbron Kosovën në Beograd

Shkrimtarja gjermane, Herta Myller, fituese e çmimit Nobel, deklaroi se serbët i...
Read More