Heshtja e zhurmshme e spastrimit etnik

Të refuzuar nga vendi që e quajnë shtëpi dhe të padëshiruar nga fqinjët, myslimanët Rohingya janë përshkruar shpesh si pakica më e përndjekur në botë. Në vetëm tri javët e fundit, qindra-mijëra të tillë kanë ikur nga dhuna në Mianmar.

Shkruar Nga
More from Revista User

Atentati ndaj biznesmenit, rrëfehet polici i burgjeve: Situata më doli jashtë kontrollit kur…

Me Pëllumb Gjokën u takuam për t’u sqaruar në lidhje me sherrin...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.