Hillary Clinton mbi Donald Trump, ecuria e votimeve.

donald-and-hillary-2

Kandidatja demokrate për presidente të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton sipas raportimeve të fundit të rrjetit televiziv amerikan Nbc, është në avantazh prej 6% ndaj Donald Trump, e mbështetur nga 47% e amerikanëve.

Edhe sondazhi i fundit i kryer nga televizioni CNN, e shikon Clintonin në rekuperim të fortë me avantazh prej 5 % ndaj miliarderit republikan, i cili deri tani ndodhet në kuotën e 42%.

clinton-trump-3

Shkruar Nga
More from Revista User

Artan Hoxha zbulon emrat e grupeve kriminale dhe zonat ku veprojnë

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News 24, në lidhje...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.