Hodhi gruan nga dritarja, 35 vite burg për autorin35 vite burg për Ferdinand Rukon, i cili vrau gruan e tij duke e hedhur nga dritarja e banjos. Ky është vendimi që ka marrë sot Gjykata e Krimeve të Rënda. Prokuroria kërkoi burgim të përjetshëm por për shkak të gjykimit të shkurtuar dënimi ulet me 35 vite.

Ngjarja e rëndë ndodhi në vitin 2016 në qytetin e Fierit në lagjen ‘Kryengritja’

Autori Ruko ka pranuar autorësinë e krimit duke thënë se e ka kryere në momente gjaknxehtësie e sipas pas grindjes që kishte patur me bashkëshorten.

Ngjarja e cila ka ndodhur në dhjetor të 2016, tronditi qytetin e Fierit. 42-vjeçarja Liljana Ruko nënë e dy fëmijëve humbi jetën, pasi bashkëshorti e hodhi nga kati i katërt i banesës.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Mirditë, gjimnazistët dhe nxënësit e 9 vjeçares, nderim KRYETRIMIT

Gjimnazistët e Rrëshenit dhe nxënësit e shkollës 9 vjecare Pashko Vasa në...
Read More