Hollande dhe Merkel: Asadi fajtor, zgjidhje të mënjëhershme për krizën në Siriangela-merkel-dhe-franccoise-hollande

Franca dhe Gjermania vazhdojnë përpjekjet që nëpërmjet Këshillit të Sigurimit të OKB-së të gjejnë një zgjidhje paqësore për krizën në Siri, ka thënë sot presidenti francez Francçoise Hollande pas një bisede telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Deklarata e përbashkët e Hollande dhe Merkel ka ardhur pasi që mbrëmë SHBA ka goditur me raketa në bazën ajrore të Sirisë. Ky sulm është ndërrmarrë pas sulmit me armë kimike, në krahinën IDLIb të Sirisë ku shumë persona, në mesin e tyre edhe fëmijë kanë humbur jetën.

Shtetet demokratike të botës për këtë kanë fajësuar presidentin sirian Bashar Al Asad, i cili ka urdhëruar këto sulme, transmeton Reuters.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Selena dhe Justin e kanë programuar mirë kohën e tyre

Duket se Selena Gomez ka vendosur që t’ua dedikojë plotësisht kohën e...
Read More