Hollande: Qeveria të vazhdojë punën deri në zgjedhjen e ekzekutivit të ri

hollande-macron

Presidenti në largim i Francës, Francois Hollande, ka thënë se qeveria ka ofruar dorëheqjen pas zgjedhjeve presidenciale në këtë vend dhe i ka bërë thirrje qeverisë që të merret me punët e përditshme derisa ajo të mos zëvendësohet.

Dorëheqja e qeverisë është formalitet tradicional pasi që rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të konfirmohen nga Gjykata Kushtetuese e Francës, transmeton Reuters.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zyrtarët rusë kanë shqetësime lidhur me protestuesit e rinj

Djaloshi 17-vjeçar Matvei i kishte ngritur supet kur ai dhe shokët e...
Read More