HOROSKOPI 19 QERSHOR 2017

scorpione2

Dashi

I keni të gjitha kushtet për krijimin dhe forcimin e bazës personale materiale si dhe për marrjen e masave për njerëzit që ju rrethojnë që të jenë në gjendje të përfitojnë nga rezultatet e punës tuaj. Megjithatë do t’ju duhet të punoni gjatë dhe fort.

Demi

Jeni shumë të fokusuar me qëllimin tuaj, sa që mund të mos vëreni asgjë dhe askënd përreth me përjashtim të atyre që në mënyrë aktive ju ndihmojnë. Gjithsesi ka shumë mundësi që dëshira juaj për stabilitet të mund t’ju shtyjë në një drejtim të caktuar të cilin ju do të duhet ta menaxhoni në shumë aspekte.

Binjakët

Shumë njerëz, duke përfshirë të dashurit tuaj mund të veprojnë pas shpinës suaj, pa ju informuar lidhur me veprimet e tyre. Këta mund të jenë fëmijët tuaj, prindërit, të dashurit apo kolegët. Skenari më i mirë është që planet tuaja të përkojnë ose të jenë të bazuara në një terren të përbashkët.

Gaforrja

Dashuria e të lindurve të kësaj shenje për punët e vështira do të jetë praktikisht e pakufishme gjatë 19 qershorit. Çështja kryesore është që të dini kufijtë tuaj dhe të keni një ide të qartë se për kë dhe për çfarë punoni kaq shumë. Përpjekjet e drejtuara në krijimin e një baze të ngurtë materiale në të ardhmen do të rezultojnë mjaft efektive.

Luani

Duhet të fokusoni përpjekjet maksimale për të arritur lartësi profesionale ose për të vendosur një objektiv të mirë për veten tuaj. Duke u fokusuar në stabilitetin material dhe financiar pa pasur ndonjë interes në atë që bëni, ju mund të shteroni veten para kohe duke e bërë të vështirë punën monontone.

Virgjëresha

19 qershori është një ditë e mrekullueshme për çdo punë që virgjëresha ka në plan të bëjë. Mbani parasysh se ju jeni në kërkim të një qëllimi konkret në vend të fjalëve boshe. Nëse filloni në mënyrë agresive të insistoni në rrugën tuaj për të bërë gjëra dhe pastaj të dilni bosh, rezultati do jetë jo shumë i kënaqshëm.

Peshorja

Çdo marrëdhënie në zhvillim me një bazë materiale- financiare mund të rezultojë mjaft intensive dhe në qoftë se çdo gjë duket sikur po shkon në rrugën e duhur. Mund të ketë shpërthime emocionale, kërkesa dhe përpjeke për të tërhequr një mbulesë mbi veten tuaj gjatë transaksioneve të biznesit.

Akrepi

Karakteri i partnerit tuaj nuk është i lehtë. Ju mund të hipnotizoheni nga mënyra se si ata duken apo veprojnë, veçanërisht në qoftë se kjo është e rëndësishme për të tjerët apo për një koleg të gjinisë së kundërt. Por mënyra që ata zgjedhin për të vepruar mund të jetë vazhdimisht e bezdishme për ju.

Shigjetari

Algoritmi i suksesit tuaj material është i sikletshëm, i thjeshtë dhe sa më shumë të punoni, aq më shumë të ardhura do të gjeneroni. Nëse jeni në pozicione drejtuese, ju duhet të bëni dy gjëra, së pari duhet të shpjegoni këtë parim për vartësit tuaj për t’u siguruar që të punoni edhe pa mbikëqyrje. Dhe së dyti, sigurohuni qa të aplikoni atë në aktivitetet tuaja pa u shmangur nga detyrimet.

Bricjapi

Mund të bëheni fanatik, duke punuar në drejtim të qëllimeve tuaja. Kjo është veçanërisht e mundshme në qoftë se ju duhet të siguroni veten dhe familjen tuaj. Është gjithashtu e mundshme që t’ia dilni në qoftë se ju thjesht e doni atë që bëni dhe jeni të gatshëm për ta bërë atë përgjithmonë.

Ujori

Përvojat shtëpiake, ngjarjet familjare dhe vendimet premtojnë që të jenë mjaft mbresëlënëse. Ky është një moment i mirë për çdo veprim të nevojshëm, për çdo projekt të ardhshëm lidhur me pronën, pastrimin dhe rinovimin e shtëpisë suaj.

Peshqit

Ky është një moment shumë i mirë për marrëveshje afatgjata komerciale dhe udhëtimet e biznesit. Ju mund të shfaqni më shumë sukses në talentet tuaja artistike dhe ekonomike. Ndihma dhe vlerësimi për sende të ndryshme, artin, bukurinë dhe ushqimin, premton të jetë një sukses.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kanë filluar përgatitjet për Maratonën e Tiranës

Nesër do të organizohet Maratona e Tiranës. Për këtë bashkia e kryeqytetit...
Read More