Horoskopi ditor, 1 shtator 2017

Dashi

Ditë e favorshme për kontakte biznesi dhe për të lidhur kontrata të reja. Është mirë nëse arrini të komunikoni me persona të afërm të familjes, të cilët i dinë shqetësimet dhe problemet tuaja. Mendimi i tyre do të ishte i vlefshëm. Përpiquni të shmangni një bisedë të pakëndshme në lidhje me ndjenjat tuaja.

Demi

Duhet të jeni të kujdesshëm. Mos bëni blerje që nuk janë të nevojshme, pasi probabiliteti që të mashtroheni është shumë i madh. Financat tuaja nuk janë shumë të forta, ndaj shpenzimet për gjëra të vogla në këto momente janë të kota dhe të panevojshme.

Binjakët

Mos u merrni me gjëra të parëndësishme, se pastaj bëheni konfuz dhe i paqartë në ato që doni të realizoni vërtet. Përpjekja për t’u marrë me çështjet e ditës do të rezultojë jo shumë e suksesshme. Mendohuni më mirë para se të ndërmerrni hapa konkretë. Komunikimi me miqtë tuaj do t’ju ndihmojë vërtet shumë për zgjidhjen e disa situatave.

Gaforrja

Sinqeriteti nuk është shumë i nevojshëm sot. Për të arritur diçka që ju e doni me patjetër, duhet të përdorni taktika të tjera me qëllim që gjërat të jenë në avantazh për ju. Mundohuni të mos tregoheni të dobët dhe kështu të mund t’ju dalë loja në shesh. Mos ndani detaje të jetës suaj private me njerëz që nuk i njihni për të besuarit tuaj.

Luani

Ju prisni të arrini disa objektiva të mëdha këtë ditë. Rrethanat do të jenë ato që do të tregojnë nëse gjërat janë në favorin tuaj apo jo. Përpiquni të mos bini prè të disa thashethemeve, sidomos nga gratë. Ndaj qëndroni larg tyre nëse nuk doni të keni probleme nesër.

Virgjëresha

Është një periudhë e mirë për të marrë vendime dhe për të nënshkruar kontrata të rëndësishme. Kujdes, sepse aleancat që keni krijuar ditë më parë janë të brishta dhe një fjalë e pamatur i shkatërron ato. Kujdes duhet bërë edhe në fushën e ndjenjave, ku duhet të jeni më të vëmendshëm.

Peshorja

Do të përballeni me disa ndryshime pozitive sot. Jeni gjithmonë i rezervuar pasi keni frikë nga ndonjë mashtrim. Kujdesi që tregoni është gjë e mirë, por jo kushdo që rri pranë jush i ka vënë qëllim vetes për t’ju mashtruar. Ditën e sotme duhet të dëgjoni edhe shqetësimet e të tjerëve.

Akrepi

Disa paqartësi mund t’ju ndjekin deri në mbrëmje duke ju krijuar paqëndrueshmëri me partnerin tuaj. Ka njerëz që nuk ju duan dhe ju ngrenë intriga. Tregohuni të kujdesshëm dhe mos lejoni që ata t’ju prishin humorin dhe harmoninë në çift.

Shigjetari

Bashkëpunimi dhe dialogu janë kryefjala e diskutimeve sot për ju. Kjo është gjë e mirë dhe ju mbush me energji pozitive. Me diplomacinë që ju karakterizon, ju mund të finalizoni çdo qëllim tuajin. Duhet të tregoni kujdes se jo vetëm puna do vëmendje, interes duhet t’i kushtoni edhe shëndetit dhe dashurisë.

Bricjapi

Sot rrethanat nuk janë në favorin tuaj dhe kjo do të bëjë që të pranoni rregullat e vëna nga të tjerët. Femrat nuk duhet të merren me çikërrima dhe të shpenzojnë pa hesap. Duhet të interesoheni edhe për financat tuaja që të mos ikin “rrëke”.

Ujori

Duhet të bisedoni me partnerin për t’ju ndihmuar në finalizimin e ideve dhe projekteve tuaja. Mendimi i tij do të jetë i rëndësishëm. Ju jeni paksa i paqartë në lidhje me hapat që duhet të hidhni në punën apo biznesin tuaj. Dhe kjo, ju bën të humbni qetësinë ndonjëherë edhe arsyen.

Peshqit

Kjo është koha më e mirë për ndërtimin e një marrëdhënieje të re. Duhet të gjeni fjalët e duhura në bisedën që pritet të keni me një person të rëndësishëm. Fleksibiliteti dhe peshimi mirë i çdo situate do t’ju bëjë të jeni në qendër të vëmendjes.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ja çfarë thotë studimi për ata që janë gjithmonë me vonesë

Shkenca u del në mbrojtje personave që vonohen duke argumentuar se ata...
Read More

31 Comments

 • Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other blogs? I have a blog based upon on the same topics you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my subscribers would enjoy your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me an email.

 • Hmm it looks like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing. Do you have any suggestions for inexperienced blog writers? I’d really appreciate it.

 • I am seriously loving the design of your internet site. Do you ever run into any internet browser interface situations? A number of my own site readers have complained about my free new movies site not working properly in Internet Explorer but looks awesome in Opera. Are there any kind of advice to aid fix the issue?

 • You are definitely correct, I would love to learn new information on this topic! I am also curious about wealth generators forex as I consider it is really quite unique these days. Keep this up!

 • Hello are using WordPress for your site platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding expertise to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 • I am seriously loving the design of your weblog. Do you ever run into any kind of web browser compatibility issues? A number of the website audience have lamented concerning my latest ios jailbreak site not working correctly in Internet Explorer yet seems wonderful in Chrome. Are there any solutions to help correct the issue?

 • There are actually amazing improvements on the style of this site, I really love that. My website is on the subject of commercial land for sale and certainly, there are a lot of stuff to do, I’m still a newcomer in web page design. Cheers!

 • Howdy! This is my very first comment on this site so I really wanted to give a quick hello and say I really enjoy reading your articles. Can you recommend any other websites that cover environmental science jobs in australia? I am as well extremely hooked on this! Thank you so much!

 • Many thanks for this superb post! I truly liked learning about.I’ll be sure to take note of your blog and definitely will come back from now on. I would love to encourage you to keep on with the fine work, even discuss real estate rentals also, have a good day!

 • My family and I really enjoy your website and find the vast majority of the content to be just what I’m trying to find. Do you offer guest writers to create articles for you? I would not mind creating a piece of text on asthma triggers or maybe on many of the topics you write about on this site. Awesome page!

 • Dr.Punnet and her Teams are really a great cheater in Delhi for IVF, initially they say we will provide world best technology but after getting all money they all can’t do any thing and again repeat cycle or again take money for evry cycle same money, they all are playing with the emotions of allots of couples, God will never forgive you Dr. Puneet. this is very bad clinic, this is only earning money nothing else, avoid this doctor, try in AIIMS, GANGA RAM ANY OTHER Government hospitals are better, all private IVF centre are cheaters, maainly Dr. Puneet is great cheater in Delhi.

 • I in addition to my buddies have already been examining the great information located on the blog while immediately I had a horrible suspicion I never expressed respect to the site owner for those tips. All of the women were definitely excited to read all of them and already have in truth been enjoying those things. We appreciate you being indeed considerate and also for going for some superior issues most people are really needing to be aware of. My personal honest apologies for not expressing appreciation to earlier.

 • Thanks a lot for the wonderful content! I genuinely appreciated it.I’ll remember to bookmark this site and definitely will come back very soon. I would really like to encourage you to keep on with the nice work, even write about sports too, have a wonderful afternoon!

 • Are you tired of your ac repair in Dubai? Are you looking for Certified Professionals to carry out your ac repair with improved facilities and in an expert way?. Hot and humid conditions are not easy to tolerate, especially when you are not used to them. But, thanks to the air conditioners – living in such extreme settings can also become a pleasant experience, and more so if you are in Dubai.

 • Thank you so much for writing this info, I saved the website. I am additionally trying to find guidance around best professional carpet cleaners, do you know the place where I might come across one thing like that? I will return in the future!

 • Hey there! This is my first comment on this site so I simply wanted to give a fast hello and say I really enjoy reading your posts. Can you suggest any other blogs which deal with excel guide? I’m as well really curious about that thing! Thanks a lot!

 • I frequently go through your articles closely. I’m also fascinated with racks and equipment cabinets, perhaps you might write about this at times. Have a nice day!

 • I personally came right here from some other web address about bitcoin price and considered I may as well check this out. I enjoy the things I see therefore now I”m following you. Looking forward to looking over your blog all over again.

 • Hi there I’m really glad I found out this site, I basically discovered you by error, while I was browsing on Yahoo for NYC parking ticket. Nonetheless I’m here right now and would just enjoy to say cheers for a tremendous article and the all round impressive site (I too love the theme/design), I do not have enough time to browse it all at the moment but I have book-marked it and moreover added in the RSS feed, so when I have the time I will be back to browse a great deal more. Please do continue the great job.

 • Hello, you’re absolutely correct. I frequently look over your articles attentively. I am also fascinated with uber parking ticket, perhaps you might talk about this occasionally. Cheers.

Leave a Reply

Your email address will not be published.