Horoskopi ditor 8 gusht 2017

Dashi

Mëngjesi do të shoqërohet me rraskapitje dhe nervozizëm të panevojshëm. Mundohuni të përmbaheni ndaj veprimeve drastike, vendimeve dhe konkluzioneve. Sot është një ditë e mirë për të shëtitur me fëmijët, të cilët me siguri do të kënaqen shumë. Gjatë pasdites shumë prej jush do të planifikojnë gjëra për të ardhmen, për të materializuar impulset tuaja krijuese.

Demi

Ngjarjet e ditës mund të kenë efekt negativ në sistemin nervor dhe psikologjinë tuaj, duke shkaktuar ankth të rritur, gjë që mund të çojë në grindje të pamotivuara. Kjo gjë do të vijë si rezultat i një jave të ngarkuar me përvoja të ndryshme.

Binjakët

Qetësia, drejtësia dhe gjykimi i mirë, do të jenë motoja e kësaj dite. Mund të ketë situata në të cilat ju do të irritoheni dhe fyeheni. Edhe përplasjet më të vogla me të dashurit tuaj mund të çojnë në grindje të mëdha apo në një shkëputje të plotë. Kursimi mund të shmangë disa nga problemet serioze financiare.

Gaforrja

Ekziston një rrezik i madh për shpifje dhe ligësi. Mos u mbështesni në njerëz jo të besueshëm. Edhe një miqësi afatgjatë nuk mund të jetë bazë për një besim të pandershëm. Bëni kujdes me shëndetin. Parandaloni simptomat e sëmundjeve kronike, duke marrë masa parandaluee. Merruni me trajtime natyrale si në mëngjes dhe në mbrëmje.

Luani

Dita nuk do të jetë e favorshme për çështjet e punës. Mundohuni të mos lini një takim të rëndësishëm në gjysmën e parë të ditës, pasi mund të bëni gabime të rënda. Bëni gjithashtu kujdes për shëndetin dhe mënyrën e të ushqyerit.

Virgjëresha

Ju mund të hasni disa probleme të vogla shtëpiake, si dhe në çështjet financiare duke ju shkaktuar jo pak probleme. Do të jetë e vështirë të jepni një vlerësim të saktë rreth asaj që po ndodh, për shkak të mungesës së kohës dhe energjisë. Gjatë pasdites bëni më shumë kujdes për fëmijët, për komunikimin me ta dhe për t’u relaksuar.

Peshorja

Ju do të kaloni një ditë të zënë. Puna e rëndë dhe e vështirë e cila synon arritjen e mirëqenies materiale, do të kërkojë nga ju forca të reja. Mos u hutoni nga vogëlsira. Këshillohet që të përqendroni të gjithë vëmendjen tuaj në çështje të shërbimit dhe zgjidhjet e suksesshme do të varen nga gjendja juaj financiare. Rrezikoni shumë që të humbni në të ardhmen.

Akrepi

Sot do të jeni të rrethuar sa nga paqja dhe relaksi edhe nga dembelizmi. Por më pas gëzimet dhe pengesat do të jenë alternative, nuk do të ndalin, por nuk do të zëvendësohen as nga dështimet. Luhatja e humorit dhe paaftësia për t’u përqendruar mund të përballen me probleme të zakonshme.

Shigjetari

Dita do të jetë e begatë dhe paqësore. Ajo do të sjellë kënaqësi morale dhe materiale. Ju do të kuptoni se keni gjithçka. Por në pasdite, do të ndjeni rënie të humorit, për shkak të ankthit.

Bricjapi

Nuk duhet të merrni vendime të nxituara, sidomos në lidhje me paratë. Kujdesuni për çdo dokument, në mënyrë që të mos i humbni. Një gjë e tillë mund të dëmtojë reputacionin tuaj.

Ujori

Periudha e testimit po përfundon. Veprimet tuaja mund të sjellin përfitime të prekshme. Ndjenjat dhe jeta emocionale do të pasurohen me ide konkrete. Mund të prisni sukses në të gjitha përpjekjet. Është mirë që ta kaloni ditën në vendin ku rrini gjithmonë, duke praktikuar aktivitet fizik.

Peshqit

Nëse keni sukses me përballjen e problemeve të një dite më parë, dita do të jetë e suksesshme në çdo drejtim. Thellë në zemrën tuaj do të jeni të qetë. Diskutoni lidhur me pushimet familjare. Udhëtimet favorizojnë eksperiencë romantike.

Shkruar Nga
More from Revista User

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Sinoptikanja Tanja Porja në një lidhje telefonike me televizionin News24 është shprehur...
Read More

13 Comments

  • Howdy! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa? My website goes over a lot of the same subjects as yours and I think we could greatly benefit from each other. If you’re interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!

  • Thank you for another magnificent article. Where else could anyone get that kind of info in such an ideal way of writing? I’ve a presentation next week, and I am on the look for such info.

  • I am intrigued to find out just what site system you have been using? I am experiencing some slight security problems with my most recent blog on new movies online and I’d like to find a thing far more secure. Have any suggestions?

  • I just came over here via another website on the subject of more insta followers and thought I might as well check out this page. I enjoy what I see so now I am following you. Looking towards looking over your site yet again.

  • Admiring the time and energy you put into your website and thorough material you display. It is great to discover a site every now and then which is not the similar out of date re-written material. Awesome read! I’ve saved your webpage and I am including your RSS feeds to my own jailbreak webpage.

  • Good day! This is my very first reply on this site so I simply wanted to give a fast hello and tell you I truly enjoy reading through your blog posts. Can you suggest any other sites which cover environmental science graduate jobs? I am likewise pretty fascinated by that thing! Thanks a ton!

Leave a Reply

Your email address will not be published.