Horoskopi ditor, e hënë 29 maj 2017scorpione2

Dashi

Ju dhe partneri/ja juaj nuk e kuptoni njeri tjetrin, njësoj si të flisnit gjuhë të ndryshme. Mundohuni të gjeni një kompromis, i cili t’iu përshtatet të dyve. Një numër i madh planetësh do ju ndihmojnë në projekte të ndryshme profesionale që keni ndërmend.

Demi

Nuk mund të limitoheni duke qenë vetëm spektatorë pasiv, por duhet të ktheheni në protagonistë të planeve që keni ndërmend. Keni një kapacitet organizativ të dukshëm, i cili do të mbështetet edhe më shumë në sajë të ndikimit të fortë të Mërkurit.

Binjakët

Në familje do të keni disa pengesa të cilat do arrini që t’i kapërceni në sajë të ndikimit të Venusit. Në punë nuk mund të mënjanoheni, por duhet të jepni kontributin tuaj.

Gaforrja

Ylli juaj udhëheqës do ju mundësojë një ditë shumë të mirë. Do arrini të kapërceni çdo problem profesional dhe në dashuri, duke e rikthyer lidhjen tuaj në ekuilibër.

Luani

Kundërshtia e disa planetëve do të bëjë që të keni ngarkesë të madhe në punë. Mbrëmja pritet të jetë më qetësuese, ndaj lejojini vetes disa momente qetësie me partnerin/en tuaj.

Virgjëresha

Planetet do ju mbështesin maksimalisht, duke i’u treguar rrugën që duhet të ndiqni. Në sferën profesionale do të jeni të kënaqur. Edhe në familje do të jepni kontributin tuaj, i cili do të vlerësohet.

Peshorja

Do të jetë një e hënë e mbushur me angazhime dhe duhet të bëni kujdes që të merreni me të gjitha. Është i ditur fakti që profesioni ndërtohet ditë pas dite, por që vlerësimi jepet më vonë.

Akrepi

Do të rigjeni harmoninë në dashuri. Në këtë fillim javë do të keni më shumë energji, vendosmëri dhe rezultate duke rezultuar mjaft të frytshëm dhe me ambicie në punë.

Shigjetari

Me kokëfortësinë tuaj mund të hasni probleme duke u mbyllur brenda në guaskën tuaj. Si në profesion edhe në dashuri, do të keni mjetet e duhura për t’ia dalë në vendosjen e rregullave tuaja.

Bricjapi

Kushtojini vëmendje këshillave me vlerë të një eksperti për të zgjidhur problemet profesionale. Planete të ndryshme do të përplasen në shenjën tuaj duke shkaktuar trazira, sidomos në familje.

Ujori

Jeni distancuar aq shumë sa që tani e keni shumë të vështirë të gjeni gjallërinë e duhur, por kini besim. Nëse maji ju ka mbushur me pakënaqësi, diçka do të ndryshojë për mirë dhe do e vini re së shpejti.

Peshqit

Një numër i madh planetësh po punojnë në shenjën tuaj, për t’iu lehtësuar detyrimet. Sidomos në sferën profesionale mund të vini në zbatim plane që keni në sirtar.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Disa këshilla që ju bëjnë të dukeni si ‘mbretëreshë’ e modës

Nuk duhet të ndiqni leksione ose të ndiqni edhe trendet e fundit...
Read More