I dyshuari i Stokholmit ‘e pranon’ fajinsulmi-ne-stokholm

Avokati i të dyshuarit për sulmin me kamion në Stokholm ka thënë se i dyshuari e ka pranuar “krimin terrorist”.

Ky pranim erdhi gjatë një dëgjimi në kryeqytetin e Suedisë, shkruan BBC.

Pesë persona mbetën të vrarë të premten kur ky kamion u vozit brenda një qendre tregtare. Një numër i tyre qenë lënduar, dhe dy janë në gjendje kritike.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Benoit Hamon, zyrtarisht kandidat për zgjedhjet presidenciale në Francë

Benoit Hamon do të jetë kandidati i partisë socialiste franceze në zgjedhjet...
Read More