Ide mahnitëse, të ndërtosh stadium me kashtë

Rusi, Roman Ponomaryov ka ndërtuar një kopje të stadiumit rreth 640 milionë eurosh të St. Petersburgut të Rusisë, por me kashtë. Rusët janë të interesuar për të pasur më pak shpenzime gjatë përgatitjeve për Kupën e Botës 2018, dhe një fermer në formë ironie ndaj përgatitjeve të ngadalta mund të ketë vetëm një përgjigje, kashtën.

Stadiumi i St. Petersburgut pritet të mirëpresë shtatë ndeshje gjatë Kupës së Botës, përfshirë edhe një gjysmëfinale.

Arena e këtij stadiumi thuhet se është bërë nga rreth 4500 dengje kashte, në “ulëset” e të cilit mund të gjejnë vend rreth 300 spektatorë. Aty tashmë është organizuar edhe turneu i parë, fillimisht për vendasit, gjatë fundjavës.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ndahet nga jeta Prof. Dr. Alfred Uçi

Sot, më datë 26 tetor 2016 në mëngjes, pas një sëmundjeje, u nda...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.