Ikën Visho Ajazi nga kreu i SHISH, ja kush e zëvendëson atë në detyrëKryeministri Edi Rama zhvilloi nje takim 30 minutësh me Presidentin e Republikës, ku paraqiti propozimin për lirim të Drejtorit të Shërbimit Informativ, Visho Ajazi, dhe emërim në këtë detyrë të zv.drejtorit të Shërbimit Informativ, Elidon Bendo.

Propozimi i kryeministrit për lirim dhe emerim në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror, erdhi pas dorëheqjes nga detyra të drejtorit të këtij shërbimi, të cilën kryetari i qeverisë e mirëpriti duke e falenderuar zotin Visho Ajazi për kontributin e tij.
Elidon Bendo, i emëruar nga Edi Rama dhe që deri tani mbante detyrën e numrit dy të Shërbimit Informativ Shtetëror.
Bendo zëvendëson në këtë detyrë Ylli Alushin, shkarkimi i të cilit u propozua nga Rama më 22 prill të vitiT 2016.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

STRATEGJIA/ Si po mundohet qeveria të “joshë” investitorët me zero taksa

Ka një seri zhvillimesh që duket se kanë vënë qeverinë “me shpatulla”...
Read More