Indi: Përmbytjet e rënda u marrin jetën 76 personave

Të paktën 76 persona kanë vdekur nga përmbytje të rënda të shkaktuara nga musonet në Indi, njoftuan autoritetet lokale.

Shtetet më të prekura janë Arunakal Pradesh dhe Asam, në verilindje të vendit.

Në Asam, 60 persona kanë vdekur dhe operacionet e shpëtimit janë ngritur që prej fillimit të sezonit të shirave, në prill.
“Mijëra persona janë shpëtuar dhe gjenden aktualisht në 118 kampe urgjence të ngritura nga qeveria”, deklaron një përgjegjës i shërbimeve të sigurisë, Rajib Prakash Barua duke shtuar se pesë lumenj të rëndësishëm në këtë zonë vazhdojnë të jenë në nivele alarmante.

Shkruar Nga
More from Revista User

Lufta Siri: Sulmet vetëvrasëse godasin ushtrinë në Homs

Një seri sulmesh vetëvrasëse goditi të shtunën disa instilacione ushtarake të qeverisë...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.