Instituti britanik: Lufta e re koreane është mundësi e vërtetë

Instituti britanik për studime të sigurisë (RUSI) ka paralajmëruar qeverinë në Londër se lufta e re koreane është mundësi e vërtetë dhe bëri thirrje që të fillojnë përgatitjet për mundësinë e shpërthimit të konfliktit ndërmjet SHBA-ve dhe Koresë Veriore.

Zëvendës drejtori i përgjithshëm i këtij instituti Malcolm Chalmers tha se lufta e re koreane është mundësi reale, për shkak të faktit se presidenti amerikan Donald Trump është impulsiv.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zvicër: 70.000 franga shpërblim për emigrantët, por…

Zvicra ofron rreth 70.000 franga shpërblim për emigrantët që duan të vendosen...
Read More