Irak, humbin jetën 4 persona e plagosen 11 të tjerë nga një sulm me bombë

auto_shper4_1483165779-53066331483166109

Iraku ka qenë shpesh herë gjatë këtyre dy muajve të fundit objektiv i sulmeve terroriste ku kanë humbur jetën disa dhjetëra persona.

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur në kryeqytetin e Irakut, Bagdad, pas një sulmi me bombë. Sipas autoriteteve vendase një autobombë shpërtheu në terminalin e autobusëve Naheda, por ende asnjë grup nuk ka marrë përsipër përgjegjësinë për kryerjen e këtij akt.

Shkruar Nga
More from Revista User

Rama me Spiropalin, Basha flet me Berishën… Çfarë s’u pa nga parlamenti

Parlamenti është shndërruar sot si në shumë raste arenë përplasjesh e debatesh....
Read More