Iraku kërkon të blejë tanket ruse

Në takimin e sotëm në Shën Petersburg, presidenti rus, Vladimir Putin dhe nënkryetari Irakut Nuri al-Maliki, diskutua blerjen e mundshme të tankeve ruse të luftës T-90, deklaroi një përfaqësues ushtarak rus, i cili mori pjesë në takimin, raporton Reuters.

Iraku ka rënë dakord për të blerë një numër të madh të tanke që janë përdorur në konfliktin në Siri, kanë njoftuar javën e kaluar mediat ruse.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi, e enjte 18 maj 2017

Dashi Pritet të kaloni momente të mrekullueshme gjatë kësaj dite pranë atij...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *