Iraku kërkon të blejë tanket ruse

Në takimin e sotëm në Shën Petersburg, presidenti rus, Vladimir Putin dhe nënkryetari Irakut Nuri al-Maliki, diskutua blerjen e mundshme të tankeve ruse të luftës T-90, deklaroi një përfaqësues ushtarak rus, i cili mori pjesë në takimin, raporton Reuters.

Iraku ka rënë dakord për të blerë një numër të madh të tanke që janë përdorur në konfliktin në Siri, kanë njoftuar javën e kaluar mediat ruse.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zbulohet sa e ka paguar Ronaldo nënën e fëmijëve të tij binjakë

Cristiano Ronaldo gjatë muajit qershor u bë baba i dy binjakëve, një...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.