Irani po zhvillon armë të shkatërrimit në masë

Një raport që do të lëshohet së shpejt do të zbulojë shtrirjen e programit bërthamor të Iranit për fshehjen e aftësive të tij për prodhimin e armëve bërthamore, raporton Daily star, përcjell “Bota sot”.

Raporti përfshin fotografitë satelitore që tregojnë një numër vendesh ku thuhet se Republika Islamike po zhvillon armë të shkatërrimit në masë.

Ai u hartua nga Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit (NCRI), i cili mbështetet në Organizatën e Popullit të Mojahedinet e Iranit (PMOI).

PMOI ka monitoruar programin bërthamor të Iranit që nga viti 1991.

Ajo ka akuzuar regjimin se po vazhdon forcimin e aftësive të tij, duke përfshirë punën për “faza të ndryshme të pasurimit, armatimit, bojkotit dhe sistemeve të shpërndarjes”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Trump do ta vizitojë Arabinë Saudite, Izraelin dhe Vatikanin

Presindeti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të vizitojë Arabinë Saudite,...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.