Irma godet Kubën me forcë shkatërrimtare

Uragani Irma ka goditur Kubën me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm, pasi dërrmoi disa nga ishujt e Karaibeve.

Stuhia e kategorisë së pestë u përplas me tokën në Camaguey Archipelago, në bregun veri-lindor.

Në Florida, 5.6 milionë njerëzve, apo rreth 25 për qind të popullatës së këtij shteti i është kërkuar të evakuohet, ndërsa stuhia afrohet.

Irma është forcuar edhe më në orët e fundit, duke shkaktuar shqetësim edhe më të madh, pasi bart erëra me shpejtësi prej 257 km/h.

Shkruar Nga
More from Revista User

Plagoset me armë pronari i një lokali në Ujin e Ftohtë, arratiset autori

Pronari i një lokali në Ujin e Ftohtë në Vlorë, 51 vjeç,...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.