Ish-deputetja demokrate akuzon kolegët e PD: Jam e tronditur nga sulmi ndaj Donald LuIsh-deputetja e Partisë Demokratike Albina Deda përmes një postimi në Facebook shkruan se kolegët e saj demokratë po bien në kurth, përsa i përket akuzave ndaj ambasadorit të SHBA në vendin tonë, Donald Lu.

Sulmi ndaj Ambasadorit te USA-Gracka qe po i serviret Opozites! (Përshtypje)

Jam e tronditur nga nje sulm i sinkronizuar e i dirigjuar nga nje dore e zeze qe i behet ambasadorit amerikan ne Tirane.

Ky sulm nese do te vinte nga te majtet ne pushtet nuk do çuditesha.
Se jane pinjollet biologjike e ideologjike te ish byroisteve komuniste antiamerikane ata qe i prijne sot PS-se dhe shtetit.

Mirkuptoj edhe ndonje reagim militantesh qe padjallezisht leshojne klithma virtuale por nuk mund te mirkuptoj dhe as pranoj kurre qendrime a deklarime personalitetesh politike te PD-se te bien ne gracken e panevojshme te sulmeve kunder Ambasadorit te Amerikes jo vetem te fuqise me te madhe e me demokratike te globit por dhe mikut me te madh te kombit tone se paku prej kohes se Presidentit Willson.

Jane mijera shembuj por ndalem ne 3 prej tyre.
Kam pasasysh kontributin e Amb.amerikan Hug Grang e Bernshtajn ne perparimin e Shqiperise ne vitet’30.

Permallohem nga ajo qe ka bere USA ne rastin Kosoves.
Dhe si demokrate kujtoj me nostalgji momentet e paperseritshme te ndihmes direkte te Ambasadorit Rajerson per proceset demokratike ne vitet’90.

Personalisht jo vetem parimisht jam e bindur se SHBA-ve ne vendin tone jo vetem nuk ju intereson individi politik qe drejton ne politiken shqiptare dhe as kahet e tyre por nuk ndodh kurre qe te behen pale.

Eshte nje princip dominant ne rolin e veprimtarine diplomatike:
Interesat e SHBA-ve dhe progresit te proçeseve demokratike.
Keshtu qe e quaj jo vetem mediokritet por dhe gracke qe demokratet,njerezit qe per 50 vite u ndeshkuan pikerisht nga dashuria e lidhjet me SHBA-ne te bien ne te tilla prita.

Nese ndonje LLalle a perralle per te kamufluar veprimet e veta abuzive e korruptive synon te inskenoje e shpike histori e trillime me Ambasadorin e shtetit i cili eshte engjelli mbrojtes i kombit tim une me sinqeritet rezervoj per te vetem nje fjale:perbuzje.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Varrezat greke/ Doda shpërthen ndaj Kotzias: Shqiptarët e Çamërisë i vratë dhe i latë pa varr

Ish- deputetja e PDIU, Mesila Doda ka reaguar pas vendimit të qeverisë...
Read More