Ish-presidenti brazilian dorëzohet për të vuajtur dëniminIsh-presidenti brazilian, Luiz Inacio Lula da Silva tha se do të dorëzohet në polici për të filluar të vuajë dënimin prej 12 vjetëve burg për korrupsion.

“Unë do të respektoj porosinë e tyre”, i tha Lula turmës në Sao Paulo, ku ndërtoi karrierën e tij politike.

Ish-presidenti brazilian, Luiz Inacio Lula da Silva u për korrupsion dhe pastrim parash.

Ikona e së majtës, 71 vjeçari Lula, drejtoi Brazilin nga viti 2003-2010.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Gjykata Evropiane e Drejtësisë lejon largimin nga puna të punonjësve që bartin shami

Punëdhënësit janë të lejuar që të largojnë nga puna punonjëset që mbajnë...
Read More