Itali: Në arrati me makinën e vjedhur, shqiptari plagoset nga policiaNjë 42-vjeçar shqiptar, i dyshuar se bashkë me dy të tjerë kishte vjedhur një automjet, ka mbetur i plagosur nga efektivët e policisë italiane që ishte vënë në ndjekje të tyre në Pontecagnano, në autostradën A2.

Tre të dyshuarit, raportojnë mediat italiane, kur kanë pikasur patrullën e policisë që u kishte bllokuar rrugën kanë lënë automjetin e vjedhur dhe kanë tentuar t’i shpëtojnë karabinerëve duke u larguar në këmbë.

E duke qenë e pamundur ndjekja me makinë, edhe efektivët italianë janë vënë në ndjekje të tyre në këmbë. Pikërisht në këtë moment ka ndodhur edhe plagosja aksidentale e shqiptare.

Sipas mediave italiane, gjatë ndjekjes një polic italian është rrëzuar dhe ka shkrepur padashje armën, e cila ka plagosur 42 vjeçarin shqiptar.

Nga sa raportohet, 42-vjeçari shqiptar është shtruar në spitalin e qytetit të Salernos, ku ndodhet në gjendje kritike për jetën.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Prokurorët shqiptarë zbarkojnë në Katania, do të marrin në pyetje Moisi Habilajn

Mediat italiane raportojnë se prokurorë të Krimeve të Rënda në Tiranë do...
Read More