Izraeli do të ndërtojë vendbanime të reja në Bregun Perëndimor

Izraeli do të miratojë ndërtimin e qindra shtëpive të reja në Bregun e Perëndimor, njoftoi sot ministri izraelit i Mbrojtjes, Avidgdor Liberman.

Liberman tha në një deklaratë se autoritetet izraelite do të duhet të miratojnë ndërtimin e 1,285 shtëpive të reja në vitin 2018 dhe të vazhdojnë të punojnë në planifikim, për të ndërtuar 2,500 shtëpi në 20 vendbanime.

Shkruar Nga
More from Revista User

Dëshmia e vrasësit në Shkodër: Hermesi më rrahu për një kapele, s’durova dot, kapa armët

“Nisi si lojë për një kapele, por…”. Kështu rrëfen autori i plagosjes...
Read More