Ja 67 emrat që heton prokuroria për pasurinë67 persona mes tyre vajza dhe të afërt të Qazim Sejdinit janë objekt i Prokurorisë së Elbasanit për hetim pasurorë.

Pjesë e kësaj liste janë biznesmen të ndryshëm dhe të njohur si të fuqishëm në Elbasan, mes tyre edhe Petrit Çela, pronar i tregut agro-ushqimorë dhe djali i tij Marjus Lulaj (Suel Çela) i shpallur në kërkim për përplasje me policinë e Elbasanit më 18 shtator.

Ky hetim vjen pak javë pas përplasjes së policisë së Elbasanit në hyrje të tregut në pronësi të Petrit Çelës me disa persona ngjarje për të cilën në kërkim është shpallur djali i biznesmenit njohur si Marjus Lulaj apo Suel Çela, ngjarje e ndodhur më 18 shtator 2017 ku me një Audi A8 u godit makina e zv/drejtorit të policisë Gjergj Oshafi.

Mësohet se në hetim sipas kësaj liste është dhe vajza e kryebashkiakut të Elbasanit, shtetësja Imelda Sejdini e datëlindjes 14 dhjetor 1978. Shkresa e prokurorisë së Elbasanit hetimet e të cilës po i ndjek si e deleguar prokurorja Erida Kokonozi i është përcjell drejtorisë rajonale tatimore të këtij qyteti.

Këto hetime kanë nisur pas analizës së situatës mes policisë së qarkut dhe prokurorisë ku disa persona u proceduan për përplasjen me policinë. Në listën e personave që kërkohen të dhëna për aktivitet tregtare është dhe dhëndri i kryebashkiakut Qazim Sejdini, Sokol Sanxhaktari, po ashtu është Petrit Çela, djali i tij Marjus Suel Çela si dhe shumë persona të tjerë me mbiemrin Sejdini.

Kjo listë sipas burimeve për ReportTv i është dërguar edhe drejtorisë qendrore të tatimeve në Tiranë ku kërkohet të verifikohet nëse kanë apo jo aktivitete tregtare këta shtetas në qarqe të tjera të vendit. Me anë të kësaj shkrese kërkohen të dhëna për kompani tregtare, transaksione, detyrime të paguara nga këta shtetas për prona apo automjete të poseduara.

67 persona në hetim, biznesmen e familjar

Sokol Sanxhaktari

Astrit Sanxhaktari

Lindita Sanxhaktari

Orel (Aurel) Mehja

Imelda Sejdini

Martin Klaus Hasa

Marjeta Serjani

Marjus Lulaj (Suel Çela)

Petrit Çela

Hene Çela

Mario Çela

Nafiz Bajrami

Anduena Bajrami

Gentian Çërraga

Valbona Çërraga

Xhoen Çërraga

Admir Çërraga

Brikena Çërraga

Ervis Sula

Haxhi Sula

Hyri Sula

Julian Sula

Alban Sula

Brisida Sula

Nuri Balla

Afërdita Balla

Ergi Balla

Jona Balla

Arben Asllani

Asterio Asllani

Ardjan Zhidro

Kastriot Zhidro

Marinela Zhidro

Margarita Zhidro

Jorgo Zhidro

Zarida Zhidro

Kristian Zhidro

Leo Zhidro

Misir Hoxha

Teuta Hoxha

Nelson Hoxha

Kaona Hoxha

Themistokli Bebi

Ermira Urupi

Kejsi Bebi

Nikola Bebi

Hysen Tafa

Dorina Tafa

Agron (Kamer) Mehja

Ksenja Meha

Iva Mehja

Metin Mehja

Mirjan Dedja

Pali Dedja

Alban Dedja

Sonila Dedja

Erald Sejdini

Ornela Guranjaku

Mimoza Sejdini

Elton Sejdini

Marsida Sejdini

Agron Roka

Fatbardha Roka

Marsel Roka

Xhino Roka

Ermir Kendezi (Bitozi)

Juliana Ajdini

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Konfirmohet dënimi me burgim të përjetshëm për ish-presidentin Morsi

Gjykata e lartë egjiptiane konfirmoi dënimin me burgim të përjetshëm ndaj ish-presidentit...
Read More