Ja kur pritet të dalë në treg Samsung Note 8

Gjigandi aziatik Samsung pritet të lançojë smarfphone-n ‘flagship’ të radhës, Note 8. Më përpara ishte raportuar se smartphone-i do të vinte diku nga vjeshta, por raporte të TechSot presin javë ne fundit të gushtit si datën e lançimit.

Rëndësia e datës së lançimit është shumë e madhe, pasi edhe Apple pritet të lançojë iPhone-in e radhës në vjeshtë. Sipas TechSot, Samsung po përpiqet të përfitojë nga rasti duke e lançuar Note 8-n më përpara

Note 8 është më shumë se thjesht një smartphone tjetër për Samsung. Ky aparat vjen pas një skandali mbarë-botëror që ndodhi me Note 7, dhe me shpërthimet e tyre.

TechSot raporton se Note 8 pritet të ketë një ekran 6.3-inç, dy kamera mbrapa, një proçesor Snapdragon 835, 6GB RAM, 64GB memorje, dhe një bateri 3,300mAh.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kapet me heroinë e kanabis në lokalin ku punonte, pranga kamerierit në Berat

Një 26-vjeçar është arrestuar në qytetin e Beratit pasi i janë gjetur...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.