Ja pse merrni ngjyrë të kuqe kur pini alkoolNjerëzit konsumojnë pije të ndryshme alkoolike dhe ndodh që të marrin ngjyrë të kuqe në fytyrë, por nuk e kuptojnë arsyen.

Sipas një studimi është zbuluar se mund të jetë alergji apo reaksion i shkaktuar nga alkooli. Alkooli nuk është i dobishëm për trupin e njeriut, por sugjerohet se një gotë vere në mbrëmje mund të jetë e mirë.

Konsumimi i tepërt i alkoolit mund të sjellë efekte negative, apo qoftë reaksion i cili kuptohet nga këto shenja:

Lëkurë e skuqur
Të përziera
Dhimbje koke
Rrahje të shpeshta në zemër

Të gjitha këto shkaktohen nga një lëndë në trup, i cili është kancerogjen dhe formohet nga alkooli.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Kur alergjitë sezonale mund të jenë diçka më serioze, 6 shenjat që e paralajmërojnë

Gjatë kësaj periudhe të vitit, kur temperaturat kanë shumë luhatje dhe ajri...
Read More