Ja pse u acaruan nostalgjikët e Enver Hoxhës: Mos i humbisni këto fotoThuajse gjithmonë ka pasur tension më 5 Maj tek Varrezat e Dëshmorëve.

Por sot ky tension u kthye në një përplasje fizike. 

Nostalgjikët e Enver Hoxhës jo vetëm që manifestuan, por vendosën edhe kurora me lule dhe pankarta pak përpara mbërritjes së kreut të opozitës, Lulzim Basha.

Ata pushtuan edhe pjesën ku do parakalonte Basha.

Kjo acaroi të rinjtë e PD, që po përgatisnin terrenin.

Fillimisht ata larguan kurorat, duke i hedhur në ajër.

Kjo acaroi përkrahësit e Enver Hoxhës.

Si pasojë, mes tyre pati dhunë fizike.

Gjithçka zgjati për pak minuta.

Policia ndërhyri dhe mësohet se është arrestuar një person.

sherrsherri1sherri2sherri3sherri4sherri5
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Nesër shkarkohet Xhafaj, Sandër LLeshi emërohet zëvendës ministër

Neser pritet qe te mbahet nje seance e jashtezakonshme er Kuvendit ku...
Read More