Ja pse u acaruan nostalgjikët e Enver Hoxhës: Mos i humbisni këto foto

Thuajse gjithmonë ka pasur tension më 5 Maj tek Varrezat e Dëshmorëve.

Por sot ky tension u kthye në një përplasje fizike. 

Nostalgjikët e Enver Hoxhës jo vetëm që manifestuan, por vendosën edhe kurora me lule dhe pankarta pak përpara mbërritjes së kreut të opozitës, Lulzim Basha.

Ata pushtuan edhe pjesën ku do parakalonte Basha.

Kjo acaroi të rinjtë e PD, që po përgatisnin terrenin.

Fillimisht ata larguan kurorat, duke i hedhur në ajër.

Kjo acaroi përkrahësit e Enver Hoxhës.

Si pasojë, mes tyre pati dhunë fizike.

Gjithçka zgjati për pak minuta.

Policia ndërhyri dhe mësohet se është arrestuar një person.

sherrsherri1sherri2sherri3sherri4sherri5
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Artur Zheji: Përkulja e Ramës para Trump, nevoja për një foto për turmat shqiptare

  Analisti Artur Zheji ka komentuar takimin e shkurtër të kryeministrit Edi...
Read More