Ja si i mbronte Sajmir Tahiri publikisht Habilajt…

Ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, po hetohet nga prokuroria e krimeve të rënda në lidhje me dosjen Habilaj, pas publikimit të përgjimeve të kryera nga antimafia italiane.

Por çfarë deklaronte Tahiri në kohën kur PD kërkonte largimin e tij nga posti i ministrit të Brendshëm për shkak të lidhjeve që kishte me Habilajt?

Në videon e mëposhtme, e cila është publikuar rreth 1 muaj më parë nga ish-Kryeministri Sali Berisha dhe sot është rishpërndarë në rrjet nga Nënkryetari i PD-së dhe i Kuvendit, Edi Paloka, Tahiri thotë se në dijeninë e tij, Habilajt nuk janë kriminelë, por edhe sikur të jenë, në rastin më të keq, ai nuk mbante asnjë përgjegjësi për makinën e shitur.

Shkruar Nga
More from Revista User

Jae-in i gatshëm të takohet me Kim Jong Un

Presidenti i Koresë Jugore, Moon Jae-in, ka thënë se ai është i...
Read More