Jep dorëheqjen punonjësi më i paguar i administratës në Australi, me 4.3 mln $

ahmed-fahour

Punonjësi më i paguar i administratës qeveritare të Australisë ka dhënë të enjten dorëheqjen, pas publikimit të fitimit të tij prej 5.6 milion dollarë australianë vitin e kaluar, çka tërboi publikun dhe hapi trazira për qeverinë.

Kreu u shërbimit postar shtetëror të Australisë, Ahmed Fahour dha dorëheqjen në të njëjtën ditë kur agjencia shtetërore deklaroi fitime gjashtë-mujore prej 131 milionë dollarë, nga rreth 16 milionë që grupi kishte fituar në të njëjtën periudhë një vit më parë. Ish-bankieri i lindur në Liban tha se po largohej nga posti, edhe pse e kishte transformuar agjencinë në një grup tregtar të suksesshëm gjatë viteve të drejtimit të tij.

“Ky ishte një vendim i vështirë për mua dhe familjen time por mendoj se është koha e duhur”, tha Fahour duke shtuar se nuk po tërhiqej prej zemërimit të publikut por për fundin e projektit të tij në institucion.

Shkruar Nga
More from Revista User

Gratë saudite do të mund të ngasin makinën

Arabia Saudite do t’iu lejojë grave të ngasin makinën, raporton media shtetërore....
Read More