Jeta Luksoze e Kim Jong-ut në klubin e vetëm të Golfit në Korenë Veriore

Ndonëse populli i Koresë Veriore jeton në varfëri ekstreme, por diktatori i shtetit të vetëm komunist të izoluar nga bota, si duket kalon një jetë luksoze, raporton Daily star.

Kjo fotografi e rrall tregojnë rrugën e lundrueshme dhe klubin luksoz të Golfit Pyongyang Golf.

Ajo është larg vetëm 30-minuta me makinë nga kryeqyteti i Phenianit dhe mirëpret turistë të pasur dhe një pjesë të vogël të koreanëve të veriut.

Vizitorët që bëjnë udhëtimin në këtë kurs shpesh gëzojnë një paqe dhe qetësi të tmerrshme – me sa duket vetëm rreth 30 vizitorë në ditë e bëjnë udhëtimin.

Parulla gjigante janë të varura rreth kursit të dedikuar për “marshallin e respektuar” Kim.

Por përveç kësaj, udhërrëfyesit e turit pretendojnë se mund të harrosh se ishit në Korenë e Veriut.

Shkruar Nga
More from Revista User

5 truke si të forconi thonjtë pasi hiqni manikyrin xhel

Xheli, akriliku apo tipsat mund të dëmtojnë thonjtë dhe estetistet rekomandojnë që...
Read More