Ji: SHBA-të do të qëndrojnë në Ballkan, sepse dëshirojnë të ketë sukses

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të pranishëm në Ballkanin Perëndimor dhe synojnë të mbeten të përkushtuar në rajon, tha zëvendës ndihmës sekretari shtetëror amerikan, Hojt Brajan Ji.

“SHBA-të kanë qenë prej kohësh të pranishme në Ballkanin Perëndimor dhe synojnë të mos qëndrojë atje për shkak të instinktit altruist, por sepse për ne është e rëndësishme që Ballkani të ketë sukses, të bëhet një vend i begatë”, tha Ji në konferencën “Investimi në të ardhmen: a munden ndërmarrësit ta rregullojnë Ballkanin?”, e organizuar nga Këshilli Atlantik në Uashington.

Shkruar Nga
More from Revista User

Avioni del jashtë piste në Indi, 15 pasagjerë pësuan plagë të lehta

15 pasagjerë pësuan plagë të lehta pasi një avion me 154 njerëz...
Read More