Kanabis si kos, komposto dhe reçel, arrestohet i riu në ShkodërNjë i ri nga Shkodra është arrestuar nga Policia pasi iu zbuluan kanasi në vazot e kosit, kompostos dhe reçelit. I arrestuari quhet Kleand Ahmetaj, 22 vjeç, banues në lagjen “Naim Gjylbegu” Shkodër,

Policia njoftoi se arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesë u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale 574 gram kanabisfshehur në vazat e kosit, kompostosh dhe reçelit.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Furnizimi me ujë, “Arritja” e verës në Patos: 1 herë në 2 ditë për 90 minuta

Janë ankuar shpesh në bashki, por deri më tani nuk ka pasur...
Read More