Kanabis si kos, komposto dhe reçel, arrestohet i riu në ShkodërNjë i ri nga Shkodra është arrestuar nga Policia pasi iu zbuluan kanasi në vazot e kosit, kompostos dhe reçelit. I arrestuari quhet Kleand Ahmetaj, 22 vjeç, banues në lagjen “Naim Gjylbegu” Shkodër,

Policia njoftoi se arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesë u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale 574 gram kanabisfshehur në vazat e kosit, kompostosh dhe reçelit.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

17 vendet “e fshehura” që duhet t’i vizitoni, mes tyre dhe një qytet shqiptar

Europa është një kontinent që ofron shumëllojshmëri turizmi nga ai bregdetar deri...
Read More