Kanë ndaluar të gjitha veprimet ushtarake në lindje të Alepossiri_alepo

Ditën e djeshme qeveria e Rusisës deklaroi se të gjitha veprimet ushtarake kanë ndaluar në zonat rebele në lindje të Alepos, teksa ushtria qeveritare është në kontroll. Lajme vjen pas raportimeve për viktima civilë gjatë ditës së sotme, për të cilat dy palët luftuese kanë akuzuar njëra tjetrën, dhe gjithashtu pritet t’i hapë rrugëq operacioneve humanitare në ndihmë të banorëve të bllokuar prëj shumë kohësh në mes të luftimeve.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Dorëheqja e Ajazit pas raportit të SHISH për Habilajt

Dorëheqja e kreut të SHISH, Visho Ajazi Lika, ka sjellë shumë pikëpyetje...
Read More