Kanye West i shpjegon fansave për takimin me Trumpgettyimages-629490276

Të martën Kanye west habiti shikuesit duke hyrë në kullën Trump Tower në Neë York, për t’u takuar me presidentin e zgjedhur.

Fillimisht ai nuk pranoi të tregonte se për çfarë kishin folur, por më vonë me një seri postimesh në rrjetet sociale West tregoi se kishte diskutuar me Trump për çështje multikulturale.

“Desha të diskutoj me Trump për çështje shoqërore multikulturore. Në këto biseda përfshihej diskriminimi, ose siç quhet ndryshe ‘bulling’, modernizimi i kurikulumeve, dhe dhuna ne Chicago. Mendoj se është e rëndësishme të ketë një linjë direkte komunikimi me presidentin e ardhshëm, nëse vërtet duam të arrijmë ndryshimin”, tha West.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Vizita e Metës në Medvegje, ndiqet nga afër nga ambasadorët e huaj

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka zhvilluar një vizitë jo...
Read More