Kaos në Romë, polici qëllon me armë dy gra…

 

Dy gra u plagosën me armë nga një polic, pasditen e sotme në Romë.

Sipas mediave lokale, gjatë një aksioni policor, karabinierët kanë urdhëruar një makinë të ndalojë, por ky i fundit nuk i është bindur urdhërit.

Në rrugën “Ozanam”, polici qëlloi me armë drejt makinës, por plagosi dy gra që ndodheshin pranë në momentin e ngjarjes. Mësohet se ato janë jashtë rrezikut për jetën.

Makina ka arritur të largohet. Policia ka nisur një aksion për gjetjen dhe ndalimin e drejtuesit të makinës.

Shkruar Nga
More from Redaksia

“Delenxhinjë dhe timonierë allçakë”, Paloka ironi me Ramën: Foli lideri botëror

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka ka reaguar lidhur me...
Read More