Kapërceni për një moment stresin… me 10 ‘mrekullitë’ australiane, perfekte për të pushuarTe ne vera kaloi, por në Australi ndoshta është momenti më i mirë për pushime, nëse keni kohë mjaftueshëm, por edhe para.

CNN ka bërë një renditje me 10 plazhet e mrekullueshme të Australisë.

Hidhini një sy fotogalerisë dhe ndoshta do të gjeni aty vendin ideal për të pushuar:

Cable Beach: Plazhi më i mirë për të parë perëndimin dhe lindjen e diellit

Bondi Beach

Whitehaven Beach

Wineglass Bay

Neds Beach

Cossies Beach

Nudey Beach

Plazh i mirë, por jo për notim: 75 Mile Beach

Burleigh Beach

Bells Beach

1-142-163-134-145-136-107-98-79-710-5
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Edi Paloka e PD: Ja cila është sfida e Sandër Lleshit…

    Nenkryetari i Partise Demokratike, Edi Paloka doli sot ne nje...
Read More