Kapet vlonjati me 761 kg kanabis, pas 3 orë ndjekje në detvlore_5

Mediat italiane kane publikuar identitetin e vlonjatit te arrestuar pak dite me pare me 761 kg kanabis, pas nje ndjekjeje 3 orë në det. Policia shqiptare në bashkëpunim me atë italiane kapën gomonen me sasinë e madhe të drogës, teksa u arrestua edhe një shtetas italian.

Ne pranga rane shqiptari Engjellush Mukaj, 29 vjeçar, dhe italiani 68 vjeçar, Cosimo Pellegrino. Ata u dërguan në burgun e Borgo San Nicola.Ndërkaq, hetimet vijojë për të zbuluar lidhjet e dy të arrestuarve.

Pas sinjalizimit nga Policia e Shtetit neper mjet Zyres Interforce dhe Nuklit detar ne Durres te Guardia di Finanza, reparteve operative të Guardia Di Financës në Bari dhe Leçe iu deshën rreth 3 orë për ta interceptuar mjetin lundrues të ngarkuar me lëndë narkotike, i cili u kap 10 milje afer Sant Andreas në Lecce.Mjeti lundrues gomone ishte rreth 8 metra i gjatë i pajisur me motorë të fuqishëm për lundrim. Vijojnë procedurat për zbulimin dhe kapjen e personave te tjere të përfshirë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Shtatë grindje në të cilat mashkulli gjithmonë del humbës!

Mashkulli mund të jetë më i fuqishëm verbalisht dhe fizikisht sesa femra,...
Read More