Karikatura e vitit: Trump shkel simbolet e kulturës

Një konkurs për karikaturat rreth presidentit të Amerikës, Donald Trump u bë të hënën në Iran ku imazhi fitues ishte ai që mbante xhaketën të mbushur me monedha 100 dollarëshe.

Trump 1

Picture 1 of 2

Një tjetër cilësi ishte mënyra se si kishte vizatuar flokët e presidentit, të cilat ishin në ajër dhe dukej sikur kishin marrë flakë.

“Doja të tregoja se si Trump shkel simbolet e kulturës,” – tha fitimtari Asadi që vizatoi karikaturën për dy javë.

Konkursi u mbajt në Tehran ku morën pjesë 74 shtete, përfshirë 4 artistë nga Shtetet e Bashkuara. Hadi Asadi nga Irani mori cmimin e parë duke fituar 1500 dollarë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Trafikonin heroinë, arrestohen dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar nga Policia italiane pasi ju dyshohet...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *