Karnavalet e Rios sjellin shkëlqim e ngjyra

Jo më kot e quajnë “Shfaqja më e madhe në botë”.

0-0

Picture 1 of 23

Karnavalët e Rios në Brazil kulmuan të dielën me një spektakël ngjyrash.

Më shumë se 72 mijë spektatorë ndoqën të gjithë këtë parakalim fantastik. Temperaturat ishin shumë të larta, por kjo nuk e ndali zhvillimin e festës. Mijëra kërcimtarë performuan nën ritmen e sambas.

Shfaqja ekstravagante zgjat dy ditë dhe nis në Sambodromo.

Shkruar Nga
More from Revista User

Trump: Japonia mund t’i rrëzojë raketat e Koresë së Veriut

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, ka thënë se Japonia mund t’i rrëzojë...
Read More