Katedralja e Korçës përfshihet nga flakët

Katedralja e Korçës është përfshirë nga flakët teksa dhjetëra besimtarë ortodoksë ishin mbledhur për aktivitetin e organizuar në kuadër të ditës së Ujit të Bekuar. Mësohet se shkak për zjarrin janë bërë qirinjtë që kanë ndezur besimtarët. Zjarrfikësja ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po mundohen të shuajnë flakët. Qytetarët kanë parë tym të zi që dilte nga hekurat e dritareve të Katedrales.

Shkruar Nga
More from Revista User

Fier,hyn në banesën e komshiut e grabit 4 mln lekë,kapet 15-vjeçari

Një 15-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Fierit i cili...
Read More